Algemeen nieuws

Declaratiestandaard voor Overige Sectoren

Voor veel beroepsgroepen bestaan al geruime tijd declaratiestandaarden waarmee elektronisch kan worden gedeclareerd. Tot voor kort ontbrak een dergelijke standaard nog voor enkele kleinere groepen zorgaanbieders en zorginstellingen, aangeduid als de ‘Overige Sectoren’. Deze moesten daardoor nog op papier hun declaraties indienen, wat zowel voor de zorgaanbieder als de verzekeraar veel extra werk met zich meebracht.

 

Tot de overige sectoren behoren met name medische prestaties die onder de aanvullende verzekering vallen, zoals pedicuren, GGD’s en kuuroorden. In 2009 ontwikkelde Vektis voor deze groepen een speciale standaard met bijbehorende prestatiecodelijst.

 

Over het algemeen verloopt het invoeren van een nieuwe standaard via een gezamenlijk landelijk traject. Maar aangezien nu al van tevoren bekend was dat de verzekeraars de standaard elk voor andere sectoren wilde gaan inzetten, is de implementatie aan hen zelf overgelaten. Verzekeraars voeren pilots uit op grond van de standaard met een beroepsgroep die voor hen interessant is. Vervolgens zullen de verschillende resultaten landelijk worden geëvalueerd en waar wenselijk tot landelijk niveau worden verbreed.

 

Veel kleine groepen beroepsbeoefenaren maken geen gebruik van grote softwaresystemen. Dergelijke programma’s bieden hen namelijk naast het elektronisch declareren veel voor hen niet relevante toepassingen. Daarom heeft een softwareleverancier zich erop toegelegd om speciaal voor deze groepen een eenvoudige invoerapplicatie te ontwikkelen.
Het aanpassen van deze applicatie wordt in een aantal trajecten door de verzekeraars betaald, gezien hun belang bij het zoveel mogelijk elektronisch laten verlopen van de declaratieprocessen voor alle beroepsgroepen. Dat bespaart beide partijen immers werk en kosten.

Vektis

 

Vektis