Vanaf 1 augustus 2026 neemt Vektis het beheer van de COD805-VEKT over van VECOZO en wordt deze opgenomen in het ISI-register. Het ISI-register is het landelijke register voor informatiesystemen van softwareleveranciers in de zorg.
Wat verandert er?
Softwareleveranciers die een informatiesysteem willen aanmelden, gegevens willen wijzigen of een registratie willen beëindigen, kunnen vanaf 1 augustus 2026 terecht bij Vektis. Aanvragen en vragen over het ISI-register kunnen worden gestuurd naar isi@vektis.nl.
Voor gebruikers van het register verandert de functie van het register niet. Het ISI-register blijft bedoeld om softwareleveranciers, hun informatiesystemen of applicaties en de bijbehorende CIS-codes inzichtelijk te maken. Deze informatie helpt partijen in de zorg om te herkennen welk informatiesysteem wordt gebruikt in het declaratieverkeer.
De bestaande CIS-codelijst, COD805-VEKT, blijft onveranderd; je kunt blijven werken zoals je gewend bent.
Naar COD805-VEKTWaarom deze overdracht?
Vektis beheert en publiceert verschillende landelijke zorgregistraties en standaarden. Het ISI-register bouwt voort op de voormalige codelijst COD805-VEKT. Door het beheer van het ISI-register bij Vektis onder te brengen, worden publicatie, mutatieverwerking en kwaliteitsbewaking op één plek georganiseerd. Dit draagt bij aan een betrouwbaar, actueel en toegankelijk register voor softwareleveranciers, zorgaanbieders, zorgverzekeraars, zorgkantoren, VECOZO en andere ketenpartijen.
Praktische informatie
- Ingangsdatum: 1 augustus 2026
- Nieuw contactadres: isi@vektis.nl
- Voor: aanmelden, wijzigen, beëindigen en vragen over het ISI-register
- Voor wie: softwareleveranciers en andere partijen die het register gebruiken of raadplegen
Vektis en VECOZO zorgen samen voor een zorgvuldige overgang. Zo blijft het register beschikbaar en actueel voor alle partijen die het gebruiken in het zorgproces.
